Zobacz cały wątek

oglądnęłam Pfingtmesse i nie zobaczyłam tam nic, co mogłoby uwłaczać Bogu; zresztą występ dziewcząt (pantomima do czytanych słów z PŚ )był tylko wstępem do ostatniej części Liturgii Słowa - czytania z Ewangelii; ciało też może a nawet powinno chwalić Boga; poczytaj o tym w Biblii


"Okrągły, szklany stoliczek, pełniący rolę ołtarza stoi na tle wizerunku przedstawiającego rozkrojone na pół jajko." Nie ma Pana Jezusa na krzyżu, aby nikomu to nie przeszkadzało. Brak krzyża na ołtarzu. Taniec liturgiczny został odrzucony przez Kościół już w III wieku. Tabernakulum podobne do jakiegoś słupka, co uwłacza czci Najświętszego Sakramentu - popatrz jak ludzie przed nim przyklękają z należną czcią. Kościół wygląda raczej jak dno basenu. Ksiądz ma tylko stułę, nie założył ornatu - ukradli mu, czy co? Wszystko przypomina jakiś teatr, jakiś absurd, robienie liturgii na siłę, a nie służenie jej - prawdziwe oddanie czci Bogu.
a co do Benedykta XVI, nie wspomniałam w ogóle o nim, to ty zrobiłeś ( czyżby "uderz w stół, a nożyce się odezwą"?)

PrzypomnęJP2 nie należał do hitlerjugend, jak co poniektórzy

Poniektórzy, czyli młody Ratzinger. To miałaś na myśli i się teraz nie wypieraj!
strata czasu na dyskusje z wami, tak zresztą ja w przypadku innych sekt, ponieważ cechuje was pycha czyli przekonanie o wyższości i wybraniu prze Boga, a odrzuceniu innych wyznań

Kościół Katolicki to Kościół Boga na ziemi. Inne wspólnoty, zbory, i instytucje kościelno-podobne, a także inne wyznania wiodą na zatracenie. (Na szczęście Bóg jest Miłosierdziem i mocno wierzę, że wyratuje tych ludzi, dla których my już nie widzimy szans). Nie ma zbawienia poza Kościołem Katolickim - przypomniał o tym kard. Ratzinger, a Jan Paweł II podpisał jako Papież deklarację "Dominus Iesus" 2.
jestem za ekumenizmem i wolnością religijną, a więc czymś co wy uważacie za herezję; uważam, że do wiary w Jezusa Chrystusa nie można nikogo przymuszać i że Jezus wybrał to, co głupie i wzgardzone przez "świat"

Wolność religijna to przekonanie, że każdy może sobie wybierać wyznanie. Jest błędna, bo nie ma wielu bogów, aby każdy mógł sobie wybrać właściwego. Wszyscy są zobowiązani do wyznawania Jedynego Boga w Prawdziwej Świętej Wierze Katolickiej. Ja też jestem za ekumenizmem - w prawidłowym znaczeniu - jako powrotu wszystkich wyznań chrześcijańskich do jedności z Kościołem Katolickim pod panowaniem jednego papieża jako namiestnika Chrystusa na ziemi.
Tak wygląda dobry ekumenizm: http://breviarium.blogspot.com/2008/05/ ... ianie.html , http://breviarium.blogspot.com/2007/09/ ... me-mr.html .
a na jakiej podstawie tak uważasz? dlaczego Pius X miałby być "największym" z papieży?

Jest jedynym kanonizowanym papieżem XX wieku. Nie można mu nic zarzucić - zawsze dbał o dobro Kościoła, nie rozmywał Jego nauki.
http://www.eioba.pl/a85479/lefebryzm_integryzm_i_faszyzm_schizma_marcela_lefebrve_bractwo_piusa_x
Bzdury i pomówienia, a Ty jak udowodnisz mi, że nie jesteś wielbłądem?
http://www.bibula.com/?p=5787
Oczywiście knowania, jeszcze kilka miesięcy nikogo to nie obchodziło. Nagle się "starsi bracia" obudzili? Spali przez te kilka miesięcy, czy co? Też uważam słowa tego człowieka za nieprawdziwe, ale nie jest to powód ekskomuniki, więc nie należało wstrzymywać cofnięcia tejże.
Data: 29 sty 2009, o 09:02
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 33
Wyświetleń 335

 

Zobacz cały wątek

Cytat:
Zrobiłem małe "dochodzonko" i wynika z niego, że Szymon Hołownia w programie "Mam talent" nie eksponuje swej Wiary, nic na ten temat podobno nie mówi. Zarabia tam po prostu pieniądze.

Cytat: Natomiast ReligiaTV- telewizja niekatolicka, która w założeniach nie ma misji ewangelizacyjnej, brutalnie zajmuje miejsce TV Trwam - telewizji katolickiej.

Cytat:
Skończmy już gloryfikowanie Szymona Hołowni, a co pomysłów na ewangelizowanie niewierzacych proponuje załozyc odrębny temat.

Cytat:

Cytat: uważam, że niektórych nawróconych też trzeba ewangelizować, bo na pewno tego potrzebują.

Cytat: Pytasz się nas Hiobie, co z tymi co "nie kupią" naszych pomysłów. Bardzo dużo od nas wymagasz.

Cytat: Zwróć uwagę, że było wielu takich, którzy "nie kupili" idei Zbawienia i Miłości z niego płynącej, od samego Pana Jezusa, Boga, przed którego żywym obliczem stali.

Cytat:
Nie można używać tego wersetu jako zakazu ewangelizacji. On mówi o czym innym. Biblia jednoznacznie i w wielu miejscach nakazuje ewangelizację.


Przypomne jeszcze raz pytanie, które niedawno usunąłeś: "Szymon Hołownia - czy każdy sposób ewangelizowania jest dobry? " Widać róznicę ? Rozumiem, że to przypadek, ale właśnie dokładnie ten sam trik stosują dziennikarze TVN w rozmowie politykami z PISu.
Cytat: Proszę unikać pisania powiększonymi literami. Także pisanie DUŻYMI LITERAMI i na czerwono, czy nieuzasadnione pogrubianie nie jest tu mile widziane. Czerwony kolor jest na tym forum zwykle zarezerwowany do cytatów z Pisma Świętego. Czasem też jest używany do poprawiania błędów ortograficznych i do uwag dodanych przez adminów i moderatorów.

Cytat: Drogi Hiobie! Oczom nie wierzę. Z Ciebie jest nieprawdopodobnie zręczny żongler.

Cytat:
Czy Hiob pragnie zostac przyjety do TVN jako ewangelizator?Wielokrotnie prosiłem Cię, byś nie komentował w taki sposób mojej osoby. Co to stwierdzenie wnosi do naszej dyskusji? Przypomnę część regulaminu tego forum:

"Przypominam też, że nie jest to forum o mojej osobie. Personalne uwagi dotyczące mojego charakteru, sposobu pisania, wykształcenia, motywacji, mojej rodziny itp. nie będą tu tolerowane. To nie jest forum o mnie. Masz jakieś uwagi krytyczne, czy komplementy pod moim adresem? Napisz do mnie prywatną wiadomość, wyślij mi maila, albo poszukaj mnie na gadu-gadu. Publiczne forum nie jest miejscem do robienia takich uwag. Dotyczy to zresztą nie tylko mnie, ale każdego forumowicza tu piszącego. Skoncentrujmy się na tematach, a nie na osobach tu goszczących."

Mam nadzieję, że rozumiesz co napisałem? To nie jest takie skomplikowane.

Także kwestię łączenia wątków, czy przenosin postów poruszaliśmy wielokrotnie. Zawsze jest to zrobione jawnie, z wyjaśnieniem przyczyny i dla zwiększenia przejrzystości forum. A ten wątek od samego początku był i nadal jest wątkiem o ewangelizacji tych, którzy odeszli daleko od Boga. Widać to jasno i jednoznacznie wracając do jego początku.
Data: 2009-02-02, 15:03
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 76
Wyświetleń 421

Zobacz cały wątek

PARAFIA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA
30-610 Kraków, ul. Millana 13
tel. 012 2662023
Data: środa 05 marca, 2008 10:39
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 568
Wyświetleń 18467

Zobacz cały wątek

15 Przeto i ja, usłyszawszy o waszej wierze w Pana Jezusa i o miłości względem wszystkich świętych,
Data: 2009-02-09, 14:25
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 388
Wyświetleń 5237

Zobacz cały wątek

Patrząc na to, co dzieje się w dzisiejszym kościele, jako rodzic muszę przyznać, że zaniedbaliśmy (jako rodzice) Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ponadto w niewielu parafiach pogłębia się i przypomina jak piękne jest to nabożeństwo,oraz, że nie ogranicza się ono tylko do litanii, ale i modlitw ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od wielu lat ubolewam nad tym, że w maju na nabożeństwach majowych kościoły są jeszcze pełne, a w czerwcu kościoły po oktawie Bożego Ciała pustoszeją. W niektórych parafiach można wnet policzyć ludzi na palcach. Rzucając temat "Jezus Królem Polski" , (co dla mnie osobiście znaczy wyniesienie Jezusa do godności Króla) chciałem zachęcić Was do dyskusji; czy my ludzie XXI wieku potrzebujemy Jezusa, jako Króla tylko zamkniętego za murami kościołów, czy jesteśmy gotowi, aby ogłosić go Królem we wszystkich dziedzinach życia społecznego, politycznego i gospodarczego, jak uczynili to nasi Ojcowie w stosunku do Maryi (nadając Jej tytuł Królowej Polski), za co przelewali swoja krew. Jako rodzice zgubiliśmy w naszym szalonym tempie życia to co najważniejsze - drogę prowadzącą nas do Jezusa. Co prawda przypilnowałem, by moje dzieci odprawiały 9 pierwszych piątków miesiąca, jednak z wstydem przyznaję, że nie umiałem zachęcić ich także do poznania tego jakże pięknego nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusa, jak i do dzisiejszej kontynuacji wynagradzania Najświętszemu Sercu Jezusowemu poprzez pierwsze piątki miesiąca. Dziś chciałbym zaprosić Was wszystkich, najpierw do oddania czci Najświętszemu Sercu Jezusowemu w tym miesiącu, aby Jezus mógł dalej działać w waszych sercach, a później do poznania życia św. Małgorzaty Marii Alacoque (1647-1690)Żyła ona w zupełnym ukryciu w klasztorze w Paray-le-Monial. 27 grudnia 1673 roku Małgorzata dopuszczona została do tego, by spoczęła na Sercu Jezusowym. Pan Jezus pokazując jej swoje Serce pełne ognia, rzekł do niej: "Moje Boskie Serce tak płonie miłością ku ludziom, że nie może dłużej utrzymać tych płomieni gorejących, zamkniętych w moim łonie. Ono pragnie rozlać je za twoim pośrednictwem i pragnie wzbogacić ludzi swoimi Bożymi skarbami". Następnie Jezus wziął serce Małgorzaty i umieścił je symbolicznie w swoim Sercu. Potem już przemienione i jaśniejące oddał Małgorzacie. Usłyszała pocieszające słowa: "Dotąd nosiłaś tylko imię mojej sługi. Dzisiaj daję ci inne imię - umiłowanej uczennicy mojego Serca".

Pan Jezus dał św. Małgorzacie Alacoque dwanaście obietnic, dotyczących czcicieli Jego Serca:

1. Dam im łaski, potrzebne w ich stanie.
2. Ustalę pokój w ich rodzinach.
3. Będę ich pocieszał w utrapieniach.
4. Będę ich pewną ucieczką w życiu, a szczególnie w godzinę śmierci.
5. Będę im błogosławił w ich przedsięwzięciach.
6. Grzesznicy znajdą w mym Sercu źródło i ocean miłosierdzia.
7. Dusze oziębłe staną się gorliwymi.
8. Dusze gorliwe prędko dojdą do doskonałości.
9. Będę błogosławił domom, w których wizerunek Serca mojego będzie czczony.
10. Osoby, które będą to nabożeństwo rozszerzały, będą miały imię swoje wypisane w Sercu moim.
11. Dam kapłanom dar wzruszania serc nawet najzatwardzialszych.
12. W nadmiarze miłosierdzia Serca mojego przyrzekam tym wszystkim, którzy będą komunikować w pierwsze piątki miesiąca przez dziewięć miesięcy z rzędu w intencji wynagrodzenia, że miłość moja udzieli łaskę pokuty, iż nie umrą w mojej niełasce, ani bez Sakramentów świętych, a Serce moje będzie im pewną ucieczką w ostatniej godzinie życia.
Data: 2008-06-10, 20:25
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń 979

Zobacz cały wątek

Cytat:Wy naprawdę polecacie poradnię przy PARAFI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA, na Millana?????
ja byłam i polecam
Data: wtorek 22 kwietnia, 2008 16:39
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 568
Wyświetleń 18467

Zobacz cały wątek


Zwróćcie uwagę, że nie ma przykazania zakazującego pracy w pierwszym dniu tygodnia, dlatego praca w niedzielę nie jest grzechem

Szabat - siódmy dzień tygodnia jest dniem wyróżnionym nie przez człowieka, ale przez samego Boga, dlatego nikt oprócz Boga nie może odwołać święcenia tego dnia.
Zmiana święcenia soboty na niedzielę nie znajduje potwierdzenia ani w słowach Pana Jezusa, ani w słowach Apostołów, ani w całym Piśmie Świętym.
Chociaż w Nowym Testamencie znajdujemy wzmianki o pierwszym dniu tygodnia - niedzieli, to w żadnym przypadku nie towarzyszy im polecenie święcenia go.

Ponieważ tylko sobotę - siódmy dzień tygodnia uczynił Bóg dniem świętym, dlatego nie dajmy zwodzić się tym, którzy nakazują święcenie innego dnia.
Data: Wto Sty 20, 2009 2:08 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 25
Wyświetleń 2933

Zobacz cały wątek

18 Jestem bowiem świadom, że we mnie, to jest w moim ciele, nie mieszka dobro; bo łatwo przychodzi mi chcieć tego, co dobre, ale wykonać - nie. 19 Nie czynię bowiem dobra, którego chcę, ale czynię to zło, którego nie chcę. 20 Jeżeli zaś czynię to, czego nie chcę, już nie ja to czynię, ale grzech, który we mnie mieszka. 21 A zatem stwierdzam w sobie to prawo, że gdy chcę czynić dobro, narzuca mi się zło. 22 Albowiem wewnętrzny człowiek [we mnie] ma upodobanie zgodne z Prawem Bożym. 23 W członkach zaś moich spostrzegam prawo inne, które toczy walkę z prawem mojego umysłu i podbija mnie w niewolę pod prawo grzechu mieszkającego w moich członkach. 24 Nieszczęsny ja człowiek! Któż mnie wyzwoli z ciała, [co wiedzie ku] tej śmierci? Dzięki niech będą Bogu przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego! 25 Tak więc umysłem służę Prawu Bożemu, ciałem zaś - prawu grzechu.
List do Rzymian 7. 18-25
Data: piątek, 13 czerwca 2008, 00:02
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 41
Wyświetleń 2584

Zobacz cały wątek

Cytat:Hitleryzm, UE oraz Cohn-Bendit synonimami wszelkiego zła, które krzewi się wszędzie tam, gdzie nauka Pana naszego Jezusa Chrystusa nie znajduje posłuchu. Jakie to proste i naiwne. I z gruntu FAŁSZYWE. Chyba tylko ty w to wierzysz.


byli takimi samymi socjalistami jak ci z CCCP
i dokładnie taki samymi jakim jest frakcja socjalistyczne w PE

nie kto inny tylko sam Lenin po przegranej wojnie z Polską powiedział, że nastała era budowania socjalizmu w kazdym kraju z osobna a nie jednego światowego panstwa socjalistycznego
i budowali....

coż sie niby zmieniło współczesnie?
nawet propagnda ta sama:
Cytat:Pierdu, pierdu, a młodzież słucha i uczy się... na kłamstw, półprawd i przeinaczeń.

Data: 29 sty 2009 16:57
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 15
Wyświetleń 117

Zobacz cały wątek

Cytat: Tak a, religia katolicka uczy nienawisci. Bzdura totalna a moze nienawisc do religii katolickiej zrobil tobie z mozgu sieczke.


Widać kolega nie raczył nawiedzić żadnego kościoła w ostatnią niedzielę by posłuchać jak to apostołowie kryli sie przed Żydami, co zabili pana Jezusa...

Akurat tak sie zlozylo, ze bylam w ostatnia niedziele na katolickim nabozenstwie. Zwrocilam uwage na te slowa.

Zamiast "bali sie Zydow" powinno byc "bali sie kaplanow". To tak wyglada, jakby osob pochodzenia zydowskiego nalezalo sie bac, a przeciez oni sami byli Zydami... wiec to glupio brzmi "Zydzi bali sie Zydow". Kazdy oczywiscie powinien rozumiec, ze chodzilo o strach przed fanatykami i kaplanami, ale moze nie kazdy to faktycznie rozumie?...
Data: Wto Maj 13, 2008 3:33 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 75
Wyświetleń 3687

Zobacz cały wątek

To z czego słynie slot to dobra ewnagelizacja. Dużo ludzi podobno przyjmuje Jezusa jako swego Pana i Zbawce. Paru moich znajomych.
Mój znajomy ksiądz odprawiał te Msze po cichaczu... Niestety rzeczywiście część protestantów ma nas za bałwochwalców. Sama nie wiem na czym ma się opierać ekumenizm... Może ktoś napisze coś mądrego ze swojego doświadczenia, bo ja osobiście mam średnie.

Poza tym mam nadzieję,że ja osobiscie i pare moich znajomych katolików wreszcie zaczniemy konkretnie ewangelizować. Bo nietstey jesteśmy pod tym względem niewierni... Sama się biję w pierś. I mam nadzieję,ze zacznę odwaznie głosić Jezusa tam gdzie mieszkam, na osiedlu, w pracy...
Jeśli chodzi o ewangelizację protestanci dają wspaniałe świadectwo. Niech Bóg ich za to blogoslawi.
Data: Pon, 13 Sierpień 2007 17:34:08
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 90
Wyświetleń 9409

Zobacz cały wątek

"Dyrektor generalny rabinatu w Jerozolimie Oded Wiener powiedział w czwartek włoskiej agencji Ansa, że "miejsce tego, kto neguje Shoah powinno być w więzieniu, a nie wśród liderów religijnych". "

Cóż, mimo, że rzecz dotyczy kapłana, który powinen dawać świadectwo prawdzie, rację trzeba przyznać Panu Wienerowi. Doskonale rozumiem oburzenie środowisk żydowskich słowami bluźniercy Willimasona. Nie tylko zresztą żydowskich. Mam nadzieję, że Williamson zbładzi kiedyś do Austrii, gdzie poniesie dotkliwą karę za słowa, które z pewnością zasmuciły Pana naszego, Jezusa Chrystusa.
Data: 30 sty 2009 16:00
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 124
Wyświetleń 1463

Zobacz cały wątek

Dnia 7 maja 2005 roku znaleziono zwłoki kobiety. Znalazł ją mąż, powrócił z delegacji (potwierdzone przez firmę) około godziny 16.30. Kobieta była wychłostana i odziana w białą szatę przypominającą prześcieradło. Stała ona na środku pokoju przebita prętem od dołu do góry tak, że bezwładne zwłoki nie mogły się przewrócić. Wyglądało to jak pierwsza stacja drogi krzyżowej Pana Jezusa. Po sekcji wykazano , że kobieta miała przedawkowaną ilość Melatoniny. Możecie zlecać badania i wywiady środowiskowe.
autor: Komisarz obszerny

Edit: Wounded, ktora zna autora i laskawie go przytoczyla... oraz pozmieniala kilka bledow stylistycznych
Data: 03.20 20:35
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 15
Wyświetleń 2501

Zobacz cały wątek

1938r. Zmarła siostra Faustyna Kowalska, polska zakonnica. Głosicielka kultu miłosierdzia bożego a także autorka dzienniczka.W swoim dzienniczku opisała objawienie i wizje jakie doznawała przez Pana Jezusa . Na prośbę Pana Jezusa wg jego wskazówek namalowano obraz Jezusa miłosiernego, napisano modlitwę: Koronkę do Miłosierdzia Bożego, ustalono Święto Miłosierdzia Bożego(w pierwszą niedziele po Wielkanocy). Kanonizowana w 2000r przez papieża Jana Pawła II.
1939r. działania zaczepne dokonywane przez oddziały SGO. ,,Polesie'' gen. Franciszka Kleeberga przeciw XIV korpusowi Zmotoryzowanemu gen Wietersheima, walki trwały do 6 października zakończone kapitulacją oddziałów SGO. ,,Polesie''
Data: Nie, 05 Październik 2008 07:36:31
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 185
Wyświetleń 13064

Zobacz cały wątek

Cytat: Przez kogo więc ma być namaszczony mesjasz? Skoro będzie on wysłannikiem B-ga, to będzie jeszcze musiał być namaszczony (a więc w pewnym sensie "potwierdzony") przez kapłana?Nie. Biblia mówi, że Jezusa namaścił sam B-g.
"Duch Wszechmogącego, Pana nade mną, gdyż Pan namaścił mnie , abym zwiastował ubogim dobrą nowinę;......"
Słowa te przeczytał Jezus w dzień sabatu w synagodze a kiedy skończył, powiedział " dziś wypełniło się to Pismo w uszach waszych".
Data: Sro Wrz 10, 2008 9:03 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 299
Wyświetleń 9353

Zobacz cały wątek

Cytat: (...)
" Wierzę w B-ga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi. I w Jezusa Chrystusa, Syna Jego jedynego, Pana naszego,który się począł z Ducha Świętego, narodził się z Maryi Panny. Umęczon pod Ponckim Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion. Zstąpił do piekieł. Trzeciego dnia zmartwychwstał, wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy B-ga Ojca wszechmogącego. Stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych. Wierzę w Ducha Świętego, swiety Kościół powszechny, świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny. Amen."
(...)


Sceptnicku,
od kilku tygodni mnie to intryguje... Ty to tak z głowy...?
Data: Pią Lis 07, 2008 7:26 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 43
Wyświetleń 1870

Zobacz cały wątek

"Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. 11 A takimi byli niektórzy z was. Lecz zostaliście obmyci, uświęceni i usprawiedliwieni w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa i przez Ducha Boga naszego." (1Kor 6, 9-11)
...tak ostatnio znalazłam z konkretów, więc Ci Jaguś piszę Jest tego więcej napewno właśnie, gdy mowa w P.Ś.o Sodomie i Gomorze- jak co znajdę, to dozrucę
Data: 2006-09-13, 10:10
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 34
Wyświetleń 4762
Nasza wspólnota - Ruch Światło-Życie istnieje już kilka dobrych latek - dokładnie 10l. (we wrzesniu br. obchodzi X-lecie). Powstała ona w 1998r. z inicjatywy ks.Macieja Krulaka (ówczesnego moderatora) oraz młodzieży z Ostrowa i nie tylko. (Moderatorami wspólnoty ubiegłych lat byli także: Ks. Krzysztof Niciejewski, Ks. Rafał Kowalski, Ks. Wiesiu Smardz).
Przez te wszystkie lata, od załozenia wspolnoty, skutecznie pogłębiamy swoją wiarę w Jezusa jako Pana i Zbawiciela, poprzez różnego typu rekolekcje: letnie tzw. Oazy Nowego Życia- 17dniowe, oraz krótkie, kilkudniowe rekolekcje wciągu roku. Obecnie opiekę nad nami sprawuje ks. RAFAŁ KOPIS (nasz obecny moderator).
Stałe godziny naszych spotkań:

~ Eucharystia piątkowa 19:30 kaplica św. Jana Bosko (W czasie Wielkiego Postu - Droga Krzyżowa)
~ Eucharystia niedzielna 9:30
~ Spotkania w grupach - piątek 18:00 [/b]

Zobacz cały wątek

Ja interpretuję biblię dosłownie jeśli chodzi o texty doktrynalne, bo to jest mądre. (jest to też jednym z podstawowych założeń Reformacji protestanckiej). Więc z całą mocą potwierdzam za Pawłem Jezusa stał się GRZECHEM na Golgocie.

Znartwychwstanie dało Jezusowi nową Jakość (Ustanowiony Synem Bożym w mocy przez zmartwychwstanie Rzym 1:3).

Hebr 2:11 mówi, że my nanowonarodzeni i On zmartwychwstały z jednego jesteśmy. KJB mówi "z jednego łona".

Nasze nowe narodzenie bierze się z jego zmartwychwstania. My przeżywamy działanie Jego mocy zmartwychwstania i to się nazywa 'nowe narodzenie'.

Wobec tego nazywanie zmartwychwstania Pana jego nowym narodzeniem uznaję z logicze i zgodne z pismem.
Data: w Czw Lut 22, 2007 10:03 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 26
Wyświetleń 1617

Zobacz cały wątek

Nasza wspólnota - Ruch Światło-Życie istnieje już kilka dobrych latek - dokładnie 10l. (we wrzesniu br. obchodzi X-lecie). Powstała ona w 1998r. z inicjatywy ks.Macieja Krulaka (ówczesnego moderatora) oraz młodzieży z Ostrowa i nie tylko. (Moderatorami wspólnoty ubiegłych lat byli także: Ks. Krzysztof Niciejewski, Ks. Rafał Kowalski, Ks. Wiesiu Smardz).
Przez te wszystkie lata, od załozenia wspolnoty, skutecznie pogłębiamy swoją wiarę w Jezusa jako Pana i Zbawiciela, poprzez różnego typu rekolekcje: letnie tzw. Oazy Nowego Życia- 17dniowe, oraz krótkie, kilkudniowe rekolekcje wciągu roku. Obecnie opiekę nad nami sprawuje ks. RAFAŁ KOPIS (nasz obecny moderator).
Stałe godziny naszych spotkań:

~ Eucharystia piątkowa 19:30 kaplica św. Jana Bosko (W czasie Wielkiego Postu - Droga Krzyżowa)
~ Eucharystia niedzielna 9:30
~ Spotkania w grupach - piątek 18:00 [/b]
Data: Czw Mar 13, 2008 22:26
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 104

Zobacz cały wątek

Cytat: Czyli taka "ekumenia w kłamstwie"


Oprócz testu Janowego, mamy również słowo Pańskie:
"Bo i Ojciec nikogo nie sądzi, lecz wszelki sąd przekazał Synowi, aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał." [Jan 5]

Ci wszyscy zwiedzeńcy, nie czczą Syna, jak Ojca.
Bo dla nich Bóstwo Syna nie jest równe Bóstwu Ojca.
Innymi słowy, kto nie wyznaje, że Jezus jest Panem [JHWH zbawicielem, który przyszedł w ciele człowieka, jako mesjasz] - ten nie uczci Syna, jak Ojca.

Mieliśmy już tu takiego apologetę Ariela, który podawał w wątpliwość modlitwę konającego Szczepana do Pana Jezusa. To pokazuje, do jakich zwiedzeń jest w stanie nakłonić nawet wierzących ludzi - ojciec kłamstwa.
Data: Wto Lut 10, 2009 1:09 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 202
Wyświetleń 7845

Zobacz cały wątek

Ja miałem podobna przyodę półtorej godziny temu. Jestem ministrantem, stoję w kościele, a tu Bartek (drugi ministrant), szarpie mnie i pokazuje palcem patrz gołąb, wleciał do koscioła, ludzie się na niego gapią, a on dalej, dopóki się nie popatrzyłem

Druga dzisiejsza przygoda:

Jesteśmy przy dzwonkach (ministranci), a brat tego Bartka^ miał dzwonić gongiem (to coś takie co trzy razy się uderza, jak ksiądz podnosi Pana Jezusa ciało oraz krew) no i nagle ksiądz podnosi, a on patrzy się w górę i czeka, czemu nikt nie wali gongiem, patrzy się w dół, a to on miał walić. No i szybko uderzył 3 razy i się chyba nikt nie skapnął poza nami.
Data: 07.09 11:03
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 27
Wyświetleń 6022

Zobacz cały wątek

Zdaje się, że w postaci Jezusa najważniejsza nie jest Jego "historyczność".
Nawet Kościół nie wymaga historycznej wiedzy o Jezusie. Zawarte jest to w credo:
" Wierzę w B-ga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi. I w Jezusa Chrystusa, Syna Jego jedynego, Pana naszego,który się począł z Ducha Świętego, narodził się z Maryi Panny. Umęczon pod Ponckim Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion. Zstąpił do piekieł. Trzeciego dnia zmartwychwstał, wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy B-ga Ojca wszechmogącego. Stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych. Wierzę w Ducha Świętego, swiety Kościół powszechny, świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny. Amen."

"Wierzę", a nie "wiem". Wiara wystarczy. Historyk użyłby słowa "wiem". Osobie wierzącej jest to do niczego niepotrzebne.
Data: Nie Wrz 28, 2008 9:18 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 43
Wyświetleń 1870

Zobacz cały wątek

Jesli chodzi o pytanie Apostoła to moim zdaniem religijność, a wybór Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela nie idzie zawsze w parze... Spotkalam sporo osób, które chodzą w każdą niedzielę do kościoła, uczęszczają na różaniec, na roraty, drogi krzyżowe, przystępują do komunii. Jendak w momencie "wyjścia z kościoła" często żyją swoim życiem. Nie zapraszają do niego Boga, ale robią wszystko "po swojemu". Tak jak by ten Bóg i Jezus byli jedynie obecni w kościele. Jest to przykre, ale prawdziwe. Dla mnie religijność to tradycja kościoła, nie koniecznie w połączeniu z przyjęciem Jezusa do swojego życia.
Data: 5 gru 2008, o 12:45
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 5
Wyświetleń 127

Zobacz cały wątek

Zapraszam wszystkich do podjęcia Orędzia Pana
Jezusa - odmawiajcie Koronkę do Bożego
Miłosierdzia o godz.15.00. Szczególny dar łaski !!!
Jest to ,jak przekazał Pan Jezus w Dzienniczku św. Faustynie (Dz. 59)
godzina wielkiego Miłosierdzia dla świata i zapewnia nas,że żadna dusza nie zginie,
a gdy chociaż jeden raz odmówi koronkę, to nawet najcięższy grzesznik dostąpi wielkiego
Miłosierdzia w godzinie śmierci.
Ten czas należy do nas. Bez nas nie może Bóg swoich
planów urzeczywistniać.Przez modlitwę codziennie będziemy wzrastać i do Boga zbliżać się.
Dla zainteresowanych : www.5stonesuccess.p ...
Data: 22-09-2007, 16:21
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 35
Wyświetleń 3404
Ja miałem podobna przyodę półtorej godziny temu. Jestem ministrantem, stoję w kościele, a tu Bartek (drugi ministrant), szarpie mnie i pokazuje palcem patrz gołąb, wleciał do koscioła, ludzie się na niego gapią, a on dalej, dopóki się nie popatrzyłem

Druga dzisiejsza przygoda:

Jesteśmy przy dzwonkach (ministranci), a brat tego Bartka^ miał dzwonić gongiem (to coś takie co trzy razy się uderza, jak ksiądz podnosi Pana Jezusa ciało oraz krew) no i nagle ksiądz podnosi, a on patrzy się w górę i czeka, czemu nikt nie wali gongiem, patrzy się w dół, a to on miał walić. No i szybko uderzył 3 razy i się chyba nikt nie skapnął poza nami.

Zobacz cały wątek

W Roku Świętego Pawła w Warszafce przy ul. Miodowej 17/19, organizowane będą wykłady otwarte Na drogach świętego Pawła, które poprowadzi ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski
Terminy wykładów:
27 stycznia (wtorek) 2009r. godz. 18.00 - "Słyszeliście o moim dawnym postępowaniu" (Gal 1,13)
17 lutego (wtorek) godz. 18.00 - "Zostałem zdobyty przez Chrystusa Jezusa" (Flp 3,12)
3 marca (wtorek) godz. 18.00 - "Idź, bo Ja cię poślę daleko, do pogan" (Dz 22,21)
17 marca (wtorek) godz. 18.00 - "Głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan" (1Kor 1,23)
31 marca (wtorek) godz. 18.00 - "I w życiu więc i w śmierci należymy do Pana" (Rz 14,
Są to wykłady otwarte dla wszystkich zainteresowanych osobą i misją św. Pawła Apostoła.
Data: Pią, 23 Styczeń 2009 23:18:39
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 145
Wyświetleń 21704

Zobacz cały wątek

Polecam do rozważenia i dyskusji następującą myśl zaczerpniętą z "Oremusa"

Czy mamy świadomość, że przyjście na Mszę Świętą to poważna decyzja?
Jeśli nie, to może dlatego, że wciąż budujemy na lotnym piasku uczuć i rutyny, a nie na skale słowa Bożego.
"Oto jest brama Pana, przez nią wejdą sprawiedliwi" - woła psalmista.
Ta brama otwiera się dla nas w Eucharystii.
Czy odważymy się wejść?
Czy zaufamy Bogu na tyle, by pozwolić Mu się kształtować, prowadzić od egoizmu do miłości?
Błogosławieni, którzy przyjmą dziś napomnienie Jezusa, że samo nazywanie Go Panem nie uprawnia do wejścia do królestwa.
Data: 2007-12-07, 00:37
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 343

Zobacz cały wątek

Cytat: 1Tm 1:2 Bw "do Tymoteusza, prawowitego syna w wierze: Łaska, miłosierdzie i pokój od Boga Ojca i Chrystusa Jezusa, Pana naszego."

Cytat: aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał.

Cytat: zekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, JA JESTEM

Cytat: ειπεν αυτοις ο ιησους αμην αμην λεγω υμιν πριν αβρααμ γενεσθαι εγω ειμι

Cytat: Po tym poznaliśmy miłość,
że On oddał za nas życie swoje.
My także winniśmy oddać życie za braci

Cytat: Jak wynika z fragmentu Żydzi chcieli Go zabić ponieważ "nazywał Boga swoim Ojcem" czyli zarzucali mu nie tyle to, że jest sam Bogiem, ale że uważa Boga za swojego Ojca. Ten fragment nie jest więc żadnym argumentem. Dlaczego? Co nas obchodzi za kogo uważali Jezusa Żydzi? Ważne Kim On był.


parsylioo zadaleko poszedłeś
Jezus nazywając Boga swym Ojcem równał się w tym momencie z Bogiem sam tekst Ewangelii o tym mówi jeszcze raz podaje sigle by sobie przeczytać J 5,18
Data: 2009-02-06, 21:36
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 51
Wyświetleń 403

Zobacz cały wątek

i jeszcze coś o żydach...

Katechizm w sposób jednoznaczny stwierdza, że większą odpowiedzialność za śmierć Chrystusa ponoszą sami chrześcijanie: "Uwzględniając fakt, że nasze grzechy dotykają samego Chrystusa, Kościół nie waha się przypisać 6). chrześcijanom największej odpowiedzialności za mękę Jezusa", "to właśnie grzesznicy byli sprawcami i jakby narzędziami wszystkich mąk, które wycierpiał Boski Odkupiciel". Nie chodzi tu o nową naukę, a o trwałe świadectwo Kościoła w ciągu wieków, czego wyrazem może być przytoczony dalej fragment Katechizmu Trydenckiego: "Musimy uznać za winnych tej straszliwej nieprawości tych, którzy nadal popadają w grzechy. To nasze przestępstwa sprowadziły na Pana naszego Jezusa Chrystusa mękę krzyża; z pewnością więc ci, którzy pogrążają się w nieładzie moralnym i złu, "krzyżują [...] w sobie Syna Bożego i wystawiają Go na pośmiewisko" (Hbr 6, 6). Trzeba uznać, że nasza wina jest w tym przypadku większa niż Żydów. Oni bowiem, według świadectwa Apostoła, "nie ukrzyżowaliby Pana chwały" (1 Kor 2, 8 ), gdyby Go poznali. My przeciwnie, wyznajemy, że Go znamy. Gdy więc zapieramy się Go przez nasze uczynki, podnosimy na Niego w jakiś sposób nasze zbrodnicze ręce" (Katechizm, paragraf 598).

abp Henryk Muszyński

(Fragment artykułu Żydzi i judaizm w katechezie Kościoła Katolickiego "Tygodnik Powszechny" 1994, nr I S)
Data: Nie, 08 Kwiecień 2007 19:10:00
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 2098
Wyświetleń 162532

Zobacz cały wątek

Trzeba podkreślić,że Pan Jezus o tej godzinie konał na krzyżu za nasze grzechy.
jestes tego pewny w 100 %? Bo mi sie nie wydaje ja bym nawet kewstionowal jego istnienie ale to juz gdzieś było...

Bóg udziela szczególnych

łask!
Bóg to energia, a energia nie udziela łask.

Koronkę odmawiać można na zwykłym różańcu
Początek:
Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo..., Wierzę w Boga...
Na dużych paciorkach (1 raz): przed każdą częścią
- tak jak w różańcu:
Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i
Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego
Jezusa Chrystusa, na przebłaganie za grzechy nasze i
całego świata.
Na małych paciorkach (10 razy): po 5 części.
-tak jak w różańcu:
Dla Jego bolesnej męki miej miłosierdzie dla nas
i całego świata.
Na zakończenie (3 razy):
Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny
zmiłuj się nad nami i nad całym światem.
Tak szczerze powiedziawszy, po przeczytaniu tego - nawet traktując to w kategorii medytacji - uwazam ze to nie ma glebszego sensu, naprawde... jakies powtarzanie regułek po kilka razy ...
Data: 24-09-2007, 13:39
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 35
Wyświetleń 3404

Zobacz cały wątek

Cytat: ...muszę jednak dodać że nie wszystkie ich kazania są ciekawe . Zdarzają się mówcy ...........słuchając ich człowiek ma wrażenie że jest na zlocie Amwaya ...Scott Hahn cytuje słowa znajomego, który skomentował tę - w naszym odbiorze - egzaltację, podczas protestanckich nabożeństw:

– Scott, osobiście uważam, że protestanci bawią się w to wszystko, ponieważ nie mają Najświętszego Sakramentu. W obliczu Prawdziwej Obecności Chrystusa w Najświętszej Eucharystii cała reszta przestaje być potrzebna.

Nie myślę, że to jest takie proste przełożenie, że tylko dlatego, że my mamy Pełnię, to nie musimy sztucznie wypełniać jakiejś pustki i dlatego wyglądamy tacy smutni. Ale jakieś ziarnko prawdy w tym chyba jest...

Zapewne przydałoby się nam, w Kościele Katolickim, więcej radości i pogody okazywanych na zewnątrz, życzliwości wobec innych sygnalizowanej choćby uśmiechem. Dla kogoś, kto wzrastał w atmosferze okazywania entuzjazmu i radości - brak tego musi być dotkliwy. Dał temu wyraz Thomas Howard w przytoczonym przez Hioba:

"...Ewangelicyzm (...) to bardzo ciepły odłam chrześcijaństwa. Mógłbym zabrać Pana, tutaj w USA, na konwencje studentów, gdzie byłoby 20 tysięcy ewangelickich, „nowonarodzonych” studentów, śpiewających modlitwy do Jezusa Chrystusa, wszystkich dzielących się wiarą przy szeroko otwartej Biblii, pełnych entuzjazmu itd. To bardzo ciepła atmosfera. Potem patrzysz na katolików wychodzących rządkiem z mszy, nie rozmawiających ze sobą, albo idziesz na Mszę, gdzie nikt nic do ciebie nie mówi. Wygląda to jak straszna, obca kraina. "

Zapewne nie tylko okazywania radości moglibyśmy uczyć się od protestantów. Tym bardziej jest to smutne, że zamiast wzajemnie się ubogacać patrzymy na siebie - w najlepszym razie - nieufnie, jeśli nie wrogo. A przecież wszyscy stoimy w cieniu tego samego Krzyża...
Data: 2008-09-29, 16:09
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 15
Wyświetleń 781

Zobacz cały wątek

WIELKI CZWARTEK (pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Kapłaństwa): Msza Wieczerzy Pańskiej odprawiona zostanie o godz. 18.30. Po Mszy Wieczerzy Pańskiej będziemy adorować Pana Jezusa w Kaplicy MB. Częstochowskiej do 22.00.

WIELKI PIĄTEK jest dniem Męki i Śmierci Chrystusa na Krzyżu.
- Droga Krzyżowa dla dorosłych będzie o 8.00 rano.
- Droga Krzyżowa dla młodzieży będzie o 12.00 w południe.
- Liturgia Męki i Śmierci Pańskiej rozpocznie się o 18.30, podczas której wysłuchamy opisu Męki Pańskiej, adorować będziemy Krzyż, przyjmiemy Komunię św. i przeniesiemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Grobu Pańskiego, gdzie odśpiewamy „Gorzkie Żale”.
- Adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim będzie do północy.
- Adoracja dla młodzieży przy Grobie Pańskim będzie od 21.00 do 22.00.
- W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

W WIELKĄ SOBOTĘ
- Adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim będzie od 6.00 rano do 20.00;
- Święcenie potraw będzie przy naszym kościele od 13.00 do 18.30 co pół godziny.
- Wigilia Paschalna w Wielką Noc rozpocznie się o godz. 20.00 a zakończy się Mszą św. i Procesją Rezurekcyjną wokół kościoła z zapalonymi świecami, które prosimy przynieść do kościoła.

Tradycyjna procesja wielkanocna w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego wokół kościoła będzie o 6.00 rano, a po procesji uroczysta Msza św. Następne Msze święte będą od 8.15.

WIECEJ INFORMACJI PÓŹNIEJ...
Data: Wto Mar 18, 2008 18:57
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 2
Wyświetleń 194

Zobacz cały wątek

Cytat: Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu,
abyśmy poznawali Prawdziwego.
Jesteśmy w prawdziwym Bogu,
w Synu Jego, Jezusie Chrystusie.
On zaś jest prawdziwym Bogiem
i Życiem wiecznym. "

I jeszcze jedno - Elżbieta (matka Jana Chrzciciela) jest prawowierną żydówką.
Wiemy i również uznaja to ŚJ że Żydzi używali słowa Pan (Kyrios, Adonai) na określenie Boga.
Proszę przypomnij sobie co ta kobieta mówi witając przychodzącą doń ciężarna Maryję:
A skądże mi to że mojego Pana Matka przychodzi do mnie?
I teraz podstaw pod słowo - zamiennik Pan słowo Jehowa.
Co ci wyjdzie?
A skądże mi to że mojego Jahwe Matka przychodzi do mnie?
Czyli wyraźnie nazywa Jezusa będącego w łonie Maryi Imieniem Boga i tym samym uznaje ją za Matkę Boga.
A więc ewidentnie uznaje Jezusa za Boga.

Cytat:
A tak na marginesie
Nie byłaby to żadna ofiara ,gdyby za nasze grzechy cenę zapłacił jakiś super anioł ,czy inna istota STWORZONA .Ja osobiście uważam ,że tylko sam Pan Bóg jako TWÓRCA PRAWA mógł umrzeć za nie sprostanie wymogom tegoż .


Absolutnie nie zgadzam się z tobą.

Masz rację co do pierwszej części. W drugiej częściowo się mylisz. Powiem tak: winę człowieka (adama) może odkupić tylko inny człowiek. Jakiś nowy adam. Taki się nie znajduje i dlatego sam Pan Bóg z miłości do człowieka decyduje się sam to zrobić, ale jako człowiek. Dlatego dokonuje kenozy i staje się człowiekiem i jako taki dopiero przyjmuje konsekwencje grzechu ludzkości. Tzn Jego ludzka natura.
Data: 2009-02-07, 15:06
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 51
Wyświetleń 403

Zobacz cały wątek

Ten post jest skierowany do zespołu 2Tm23

Po pierwsze pozdrawiam was serdecznie. Zwracam się do was z braterskim napomnieniem.
Św Paweł do Tymoteusza powiedział głoś naukę nastawaj w pore i nie wpore, w innym miejscu pisze pismo o głoszeniu Królestwa i ewangelii wszędzie gdzie jest taka sposobność.
Wczoraj mieliście szanse głosić Jezusa Chrystusa dla wielu młodych ludzi z miasteczka, którzy tam przyszli usłyszeć opowieść o Nim, a zobaczyli świetnie wykonany koncert sakralny i nic więcej i odebraliście Chwałę należną Jezusowi, dostaliście większe oklaski niż On sam, a to od Niego otrzymaliście te dary! Ci ludzie potrzebowali świadectwa, dlatego upominam was "Z tej właśnie przyczyny przypominam Ci abyś na nowo rozpalił charyzmat Boży który jest w Tobie" " albowiem nie dał nam Bóg Ducha bojaźni ale mocy i miłości"

Czas jest krótki i błogosławię wam abyście głosili ewangelię naszego Pana wszędzie gdzie jesteście.

Marcin Gąsiorek
Data: Czw, 28 Luty 2008 08:43:59
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 30
Wyświetleń 5258

Zobacz cały wątek

Wszyscy macie rację!

każdy na swój sposób wyraża szacunek dla Jezusa i chce się tym dzielić z innymi a świadomość grzechu jest stosowna do udzielonej łaski wiary i rozeznania dobra.

Jestem pewien rozważając w duchu że Jezus się cieszy z Waszego szacunku jakim Go darzycie gdy Go przyjmujecie w Hostii. Radość Pana jest w jedności Jego dzieci i na pewno odpłaci sprawiedliwie według Wszej gorliwości.

Badźcie w swoich zamysłach uczciwi przed Bogiem aby serce nie było przewrotne w ustalaniu wygórowanych reguł. Pamiętajcie że to Wiara w Jezusa i chęć nawrócenia usprawiedliwia z grzechu a nie wypełnianie prawa, którego złamanie przypomina nam o niegodności i oddziela nas od Boga. Oskarżając siebie nawzajem pełnimy rolę diabła bo i on nas oskarża przed Bogiem.

Pan oddał nam siebie na zniszczenie przez smierć w torturach i ukrzyżowanie , więc chyba daruje okruszek chleba który jest Jego Ciałem a przez naszą niezgrabność wymknie się gdzieś niepostrzeżenie?

Grzech ciężki musi być bardzo rozmyślny, świadomy i popełniony w wolności, a nie sądzę by któraś osoba z forum przyjęła Ciało Boga w takim celu aby Je zbezcześcić.

Cieszę się że czcicie Boga całym sercem!
Pokój Boży niech spoczywa na Was, Waszych rodzinach i Waszych rozważaniach.
Data: 2008-11-12, 20:08
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 102
Wyświetleń 5488

Zobacz cały wątek

Jak już wcześniej wspomniałem jestem dumny ze swojej Wspólnoty i lubię się nią chwalić, więc skoro zrobiła się cisza w temacie, to pozwolę sobie na to...
Bardzo ważne dla mnie w "JEROZOLIMIE" są relacje. Znamy się wiele lat, jesteśmy we Wspólnocie ze względu na Pana Jezusa, przeżyliśmy łatwe i trudne chwile - co sprawia, że cieszymy się, kiedy możemy ze sobą przebywać - nie musimy przed sobą zakładać masek. To wszystko tworzy się latami. Ten czas bycia razem w różnych sytuacjach sprawia, że uczymy się być w prawdzie, przebaczać sobie, bo nie raz jeden drugiemu zajdzie za skórę. Myślę, że gdyby w tym nie było Pana Jezusa, to po prostu po pierwszym lepszym konflikcie każdy zabrałby zabawki i poszedł swoją drogą. Pamiętam w pierwszych latach mojego bycia we Wspólnocie, kiedy przychodził kryzys, to miałem ochotę uciec - gdzieś daleko - wyjechać na drugi kraniec świata. Ale gdzieś tam w głębi było we mnie przeświadczenie, że kiedy przetrwam, to odsłoni się przede mną jakieś dobro, które muszę zdobyć wspinając się pod tę górę i zdobywając ją. I to się sprawdzało. Do dziś tak sobie myślę w trudnych sytuacjach: "za tą przeciwnością coś się kryje - wiec walcz i nie uciekaj".

Najbardziej doświadzczałem Wspólnoty w trudnych chwilach . Rok temu zdarzył mi się wypadek - urwałem sobie palec, w wyniku tego trafiłem do Kliniki w Poznaniu. Już chwilę po przyjeździe do Klinki był przy mnie i "oporządzał" mnie o. Tomasz - dominikanin - mój duchowy Ojciec z "JEROZOLIMY", który obecnie jest w Łodzi a był chwilowo w Poznaniu. Bardzo ważna była potem obecność przyjaciół ze Wspólnoty.
To doświadczenie zbliżyło mnie jeszcze bardziej do "JEROZOLIMY". A Wspólnota dopomogła, że po trudnym zdarzeniu moja wiara nie zawliła się.
Data: Wto, 08 Maj 2007 20:58:34
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 180
Wyświetleń 14527

Zobacz cały wątek

Zainspirował mnie wątek dotyczący rekolekcji neo, a konkretnie słowa:

"Ruszają katechezy dla zmęczonych, tych co nie wiedzą,co,ale coś im w życiu nie pasi no i dla wszelkiej maści desperos, co już nie mają skąd czerpać nadziei. "

Przypuścmy,że jakieś 10 lat temu albo więcej przyjąłeś/przyjęłaś Jezusa jako Pana, masz za sobą takie Pawłowe nawrócenie. Początki - jazda na maksa, mega gorliwość, i potem gdzieś...właściwie nie wiadomo kiedy, pojawia się coś w rodzaju "zmęczenia materiału". Niby wszystko OK- sakramenty, modlitwa, wspólnota, relacja z Bogiem, czasem reko.
Dlaczego więc zmęczenie, skąd się ono bierze, dlaczego pragnienia duchowe jakoś "przygasają", i ma się wrażenie,że zatraciło się to wyraźne postrzeganie świata w sposób duchowy. Czy tak ma być? Dlaczego jakoś wszystko blaknie? Czy to ze względu na niewłaściwie ustawione w swoim życiu proporcje, bo świat pożera ducha ?
I do tego wyłażą wszystkie najgorsze wady...a człowiek oj nie chce wrócić do stanu sprzed pierwszego nawrócenia, co to to nie...
Jak to jest? Jak żyć tak naprawdę pełnią Życia?I nie zatracić łaski?
Wszelkie własne przeżycia i doświadczenia mile widziane...
Data: Pią, 08 Luty 2008 15:29:01
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 14
Wyświetleń 1222

Zobacz cały wątek

Cytat: Pwt 6:4 NS ""Słuchaj, Izraelu: Jehowa, nasz Bóg, to jeden Jehowa."


Pierwsza rzecz- tu jest przekłamanie.
To co cytujesz to jest wyznanie wiary Izraela: Shema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad...... - Oczywiście jest wzięte z pwt, ale powtarzam n-ty raz: żaden Żyd nie odważyłby się wymieniać imię Boże. Dlatego zastąpili je odpowiednikami.
Tłumaczy się to tak: Słuchaj Izraelu - Pan jest naszym Bogiem, Panem jedynym.
Jeżeli jest przekłamanie to cały przekład jest niewiarygodny. Dlatego wolę korzystać ze źródeł wiarygodnych. A źródło wiarygodne np Biblia Tysiąclecia mówi:
1J 20
"Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu,
abyśmy poznawali Prawdziwego.
Jesteśmy w prawdziwym Bogu,
w Synu Jego, Jezusie Chrystusie.
On zaś jest prawdziwym Bogiem
i Życiem wiecznym. "

I jeszcze jedno - Elżbieta (matka Jana Chrzciciela) jest prawowierną żydówką.
Wiemy i również uznaja to ŚJ że Żydzi używali słowa Pan (Kyrios, Adonai) na określenie Boga.
Proszę przypomnij sobie co ta kobieta mówi witając przychodzącą doń ciężarna Maryję:
A skądże mi to że mojego Pana Matka przychodzi do mnie?
I teraz podstaw pod słowo - zamiennik Pan słowo Jehowa.
Co ci wyjdzie?
A skądże mi to że mojego Jahwe Matka przychodzi do mnie?
Czyli wyraźnie nazywa Jezusa będącego w łonie Maryi Imieniem Boga i tym samym uznaje ją za Matkę Boga.
A więc ewidentnie uznaje Jezusa za Boga.
I nie co co więcej dyskutować.
Data: 2009-02-06, 13:24
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 51
Wyświetleń 403

Zobacz cały wątek

Cytat: No więc, czy Judasz miał wolną wolę? Przecież gdyby wybrał możliwość 1, uczyniłby Jezusa kłamcą. Wybierając wariant drugi przyczynił się do zbawienia ludzi. Dlaczego więc Jezus mówi, że "lepiej dla tego człowieka aby się w ogóle nie narodził"?.


1. Nie uczyniłby Jezus kłamća, bo Jezus to nie hiromata, wrózbita - On znał serce Judasza i wiedział co on uczyni.
2. Judasz miał wolną wolę...Jezus przebywał w Jerozolimie jawnie i nie stanowiłoby dla faryzeuszy i kapłanów żadnego problemu znac każdy krok Jezusa - szpiegów nigdy w historii nie brakowało....nie był do tego potrzebny akurat zdrajca.
3. Zdrada nigdy nie jest przyczynkiem do zbawienia.
Jezus świadomie powoływał Apostołów: Mateusza celnika, Szymona zelotę...powoływał grzeszników a ci w obcowaniu z Bogiem porzucali grzeszne zycie.
Judasz Iskariota ("sykariusz" - sztyletownik, nozownik:odłam radykalnych faryzeuszów, którzy samotnie napadali i zabijali nocami Rzymian) nie przyjął łaski Pana.
Wybrał zdradę...albo dla pieniędzy, albo jak niektórzy bibliści piszą, aby przyspieszyć ujawnienie się Jezusa jako oczekiwanego od wieków Mesjasza.
I był to jego osobisty wybór.
Data: Pon Lut 09, 2009 16:56
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 50
Wyświetleń 510

Zobacz cały wątek

Cytat: Czekoladko
Ja postanowiłem pokazać to " złe " krwawe Oblicze Pana , Ty ukazujesz dobre .Pod rozwagę:

" Kto widział mnie, widział Ojca "

Mt 27:23 Bw "Ten zaś rzekł: Cóż więc złego uczynił? Ale oni jeszcze głośniej wołali: Niech będzie ukrzyżowany!"
Mk 10:51 Bw "A Jezus, odezwawszy się, rzekł mu: Co chcesz, abym ci uczynił? A ślepy odrzekł mu: Mistrzu, abym przejrzał."
J 5:18 Bw "Dlatego też Żydzi tym usilniej starali się o to, aby go zabić, bo nie tylko łamał sabat, lecz także Boga nazywał własnym Ojcem, i siebie czynił równym Bogu."
Dz 2:36 Bw "Niechże tedy wie z pewnością cały dom Izraela, że i Panem i Chrystusem uczynił go Bóg, tego Jezusa, którego wy ukrzyżowaliście."

J 20:31 Bw "te zaś są spisane, abyście wierzyli, że Jezus jest Chrystusem, Synem Boga, i abyście wierząc mieli żywot w imieniu jego."

Czy DOBRA NOWINA może byc rownocześnie ZŁĄ NOWINA ?
Wystarczy, że szatan dniem i noca oskarża nas przed Bogiem i że wypacza proste drogi Boże, wystarczy, że szatan jest oskarżycielem Boga i jego ludu, wystarczy, że szatan jest również oskarżycielem braci naszych - żebym jeszcze ja miała dawać mu swoje usta i język do mówienia źle o Bogu, który jest miłością i zbawicielem wszystkich ludzi , a zwłaszcza wierzących.
Data: Sro Paź 01, 2008 9:40 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 128
Wyświetleń 4505

Zobacz cały wątek

ja chciałam się skupić na pytaniu, które stało się zaczątkiem tej dyskusji...
Dlaczego ludzie tracą wiarę lub odchodzą od Kościoła?uważam, że dzieje się tak z kilku pobudek:
1. zasadnicza - kościół w swej strukturze, ułomności ludzkiej ( grzech) przestał być czytelnym znakiem obecności Chrystusa; piszę to świadomie, będąc jedną z jego "owieczek" i mogąc poznawać go od środka...
2. ludzie wpatrują się w ten "znak" tracą wiarę, gdyż wali się ich idealistyczna wizja; zapominają, że wiara jest osobistym wyborem, że mogą wierzyć w Jezusa, a nie w księdza, przychodzić do kościoła do Niego, a nie kapłana, zakonnicy itp.; ktoś , kto opiera swą wiarę na drugim człowieku, zawsze zbłądzi; gdyby apostołowie zwątpili w Pana, bo Piotr się zaparł i tym ich zgorszył ( a przecież Jezus wybrał go na następcę), do dzisiaj nie byłoby w ogóle śladu, że żył Ktoś taki jak Jezus( nie mówiąc już o wyznawcach ); kto buduje na piasku ( człowieku), nic nie zbuduje; kto buduje na Bogu, jest w stanie znieść wiele dla Niego, bo tak chce, a nie dlatego, że tak musi, czy powinien

Jestem w kościele widząc, co się dzieje. jestem w kościele, bo potrzebuję Boga. Powiecie: On jest wszędzie! Tak macie rację, ale w kościele jest również. Bardzo ukryty, cichy, żywy. Jezus też piętnował obłudę faryzeuszy i kapłanów, ale do świątyni chodził i się modlił, bo chciał, bo wiedział, że On, Ojciec tam jest.
Data: 16 sty 2009, o 21:44
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 55
Wyświetleń 673

Zobacz cały wątek

Nie można zakazać "Mszy wszechczasów", bo św. Pius V jako papież tego zabronił, polecił odprawianie jej na zawsze. Nic nie wiem o innych "zabronieniach". Liturgia zreformowana nie ma tej klauzuli i w każdej chwili B.XVI mógłby zakazać odprawiania tak jak teraz i nakazać wszystkim powrót do Tradycji w liturgii. Jeśli chodzi o FSSPX, kapłani są suspendowani, ale każdy katolik ma prawo uczestniczyć we Mszy sprawowanej przez nich. Zostało to orzeczone przez komisję Watykańską. Któryś z biskupów próbował ekskomunikować wiernych, którzy brali udział we Mszy FSSPX, Watykan cofnął tę ekskomunikę, jako bezprawną. FSSPX w żadnym wypadku nie jest sektą i mam nadzieję, że nigdy sektą się nie stanie. Kościół, w sensie papież B.XVI stara się tę Mszę rozpropagować i chce, aby była obecna w każdej parafii. Jeśli chodzi o samo nauczanie FSSPX, to księża zwracają uwagę na zmniejszenie roli Tradycji i zapominanie chwalebnej przeszłości, a także na zapominanie o sprawach naprawdę istotnych. Przykład z życia: http://www.polskatimes.pl/opinie/77271, ... ,id,t.html . To jest przykład, że nic nie zastąpi prawidłowej katechezy o istocie Mszy świętej. Albo "katolicka" ewangelizacja, która prowadzi do podpisania papierka "o uznaniu Jezusa jako pana i zbawiciela" jawi się jako parodia ewangelizacji. Przykłady można mnożyć...

Dopisane: A co powiecie na uznanie ekskomunik biskupów Bractwa za niebyłe? Czy ktoś wypisze się wtedy z Kościoła Katolickiego? Przejdzie do sedewakantystów?
Data: 20 sty 2009, o 16:49
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 33
Wyświetleń 335

Zobacz cały wątek

Iz 61:1 Bw "Duch Wszechmocnego, Pana nade mną, gdyż Pan namaścił mnie, abym zwiastował ubogim dobrą nowinę; posłał mnie, abym opatrzył tych, których serca są skruszone, abym ogłosił jeńcom wyzwolenie, a ślepym przejrzenie,"

Ludzie zazwyczaj rozumieja tresc tekstow w sposob bardzo doslowny. Bo niby jak inaczej skoro nie zadaja sobie trudu poszukiwania glebi. Czytaja informacje powieszchownie pomijajac wiedze ktora niesie ta informacja.

Pan namaszczajacy Jezusa , to najwyzszy kaplan zakonny , zwany Panem ale rowniez Ojcem , lub Papiezem. Jest to namaszczenie kaplana ktory od tego mometu ma prawo "glosic ubogim dobra nowine". Czyli grupie ludzi zwanych "ubogimi" , "jencom" i "slepym", nie zas ludziom uposledzonym fizycznie, biednym materialnie i jencom z wojen. Czyli Jezus otrzymal prawa kaplanskie na pewnym poziomie, dajace mu okreslone uprawnienia.
W kodzie peszerowym pisalam w stosunku do ktorych ludzi ( grupy spoleczne) sa uzywane takie okreslenia.

Namaszczenia kaplanskie stosuje sie rowniez obecnie w kazdym zakonie.

Namaszczenie olejkiem nardowym przez MM to juz zupelnie inna sprawa, bowiem Mesjasz jest wybierany przez kobiete. Ona ma prawo go namascic ,ona dokonuje tego wyboru. Jezus dziekowal jej iz to Jego wybrala.
Data: Wto Sie 05, 2008 4:44 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 90
Wyświetleń 6436

Zobacz cały wątek

Cytat: Wystarczylo tylko przebrnac przez tytul, a nie musialbys pytac.

Na szczęście nie brakuje innych głosów. Fakt ukończenia przez dziesięciu Żydów szkoły talmudycznej w Warszawie skomentował także Yisrael Meir Lau, który urodził się w Polsce i przetrwał zagładę Żydów. "Żydowska społeczność i jej rabini żyją i mają się dobrze w Warszawie" - mówi Lau gazecie.Pozdrawiam.

Tylko czy to zmienia sens wypowiedzi tego rabina? To ze sa rabini inaczej myslacy od tego pana rabina jest oczywiste. Wydaje sie jednak ze "dyrekcja" szkoly powinna w jakis sposob zareagowac. Tego typu wypowiedzi moga sugerowac ze w tej szkole moga pojawiac sie antyposkie tresci co biorac pod uwage ze szkola znajduje sie na terenie Polski jest niedopuszczalne i klasyfikuje sie na jej zamkniecie.
Wyobraz sobie taka sytuacje. W Izraelu otwieramy polska szkole katolicku a przedstawiciel KK z okazj jej ukonczenia przez pierwszych absolwentow oswiadcza ze przyczna antysemtyzmu na swiecie jest... ze Zydzi nie rozliczyli sie z zabica Jezusa.
Prawda ze trudno sobie taka sytuacje wyobrazic?

Sens wypowiedzi tego rabina jest jeszcze gorsza niz wczsniej myslalem. Absolwenta mozna jeszcze naprostwac. Natomiast rabin mowi z okazji ukonczenia szkoly pierwszych absolwentow a wiec nakresla jakas linie myslenia....chora ale jednak.
Data: Nie Sie 03, 2008 7:49 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 11
Wyświetleń 515

Zobacz cały wątek

Szames , Miriam nie była żona Rzymianina lecz ...brzydko pisząc kochanką , była młoda i piekna , on bogaty . To jak w tych brazylijskich romansidłach . Później zostało poczete dzieciątko . Coś trzeba było zrobić żeby ratować dziewczynę i ...Rzymianina .
Jezus być moze nigdy nie poznał swojego prawdziwego Ojca , raczej napewno nie wiedział . Nagadano mu głupot a On zrobił z nich religię .

Pojmali Go Rzymianie ! Rola Judasza jest bardzo ...problematyczna ,
Mysle że w międzyczasie zaszło coś bardzo waznego o czym wiedział Judasz a nie wiedzieli inni . moze to dlatego był potrzebny przy pojmaniu jezusa ? Po top zeby wskazac " winowajcę " ?
Nic innegon nie przychodzi mi do głowy .

Krzysiu , może nie wiesz ale nien jeden a moze wszyscy tutaj piszący chcieliby zamieszkac w takim wiezieniu jakie miał Prymas .
pojedx do Komańczy , ja tam byłem .
Wiesz On tam miał znacznie wieksze wygody niz na " wolnosci "

Oliwka , slepiec " czuje " ze zanurza sie w czymś mokrym ale nie wie czy to woda czy bagno , czy arszenik czy kryniczanka , ale wie napewno ze to cos jest mokre więc ...chwalmy Pana !
Miłość ? No tak ,jest slepa .
Data: Pon Lip 07, 2008 9:25 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 126
Wyświetleń 6834

Zobacz cały wątek

Sceptnick to ciekawe,co napisales o korelacji miedzy dusza a cialem, my nie wiemy ,co nas czeka po drugiej stronie, (teraz bede przedstawial katolicki poglad) ja wiem tylko tyle,niebo to bycie z Bogiem, a jka sie jest zBogiem to juz wszystko przestaje byc wazne. nie ma czegos na ziemi,co by mozna z tym porownac. no moze jedno jest, to doswiadczenie kochania i bycia kochanym tylko w o wiele wiekszym natezeniu, niz mozemy tu na ziemi doswiadczyc. jest taka polska piesn religijna, ktorej kiedys z uwagi na melodie nie za bardzo lubilem,ale slowa ma ciekawe: "Kto Ciebie B-że raz pojąć może,ten nic nie pragnie,ni szuka" Sceptnick prawdopodbnie jeszcze nie sprobowałes B-ga. Jak Go raz tak na serio sprobujesz, gdy poczujesz jak smakuje, to sam zobaczysz ,o czym mowie.

a co do Holokaustu i Pana Jezusa. Polecam Wam bardzo dramat Brandsttatera :"Dzien gniewu" bohater - Zyd ukrywa sie w katolickim klasztorze, intryga jest niesamowita,naprawde warto przeczytac, pozdrawiam Wszystkich serdecznie
Data: Sob Lip 19, 2008 10:38 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 73
Wyświetleń 3448

Zobacz cały wątek

Cytat:
Cytat:I jeszcze jest coś takiego: chciałabym, żeby Jezus mnie tak przytulił, jak tą dziewczynę na filmiku (link poniżej). Żebym czuła Jego obecność, rozmawiała z Nim, tak jak rozmawiam z ludźmi, którzy mnie otaczają. Jednak póki żyję, jest to niemożliwe, więc - co za tym idzie - chcę umrzeć, aby być już z moim Przyjacielem w niebie..."Chorobliwa wiara, która może zaprowadzić się do fobii, a w najgorszym wypadku do choroby psychicznej. Odrzucasz rzeczywistość na rzecz świata, który jest dla ciebie obecnie niedostępny. "

Nie zgadzam się z tym co powiedziałeś. Ogromna miłość do Jezusa z pewnością nie doprowadzi do choroby psyhicznej ;/ Mówisz tak bo sam chyba tego nie doświadczyłeś. A to naprawdę jest piękne uczucie Takie pragnienie by Jezus cię utulił. Napewno to robi tylko trzeba otworzyć oczy i serce jeszcze bardziej.
(Tylko proszę nie myśl że ja znowu ci coś zarzucam:P )

Rozumię co czuje sosunia92 też czasem jak już nie wiem co ze sobą zrobić jak nikt mnie już nie potrafi zrozumieć czuję że wszyscy są "przeciwko mnie" to wiem na pewno że Jezus mnie nie opuści wtedy tak bardzo chcę by moja dusza się uwolniła i w wieczności wielbiła Pana. Ale zawsze jak tak z Jezusem o tym rozmawiam to czuję że on posłał mnie bo pewnie ma dla mnie jakieś zadanie. DLatego też nie możesz się zamknąć, musisz się powoli otwierać i nawet jak napotkasz złych ludzi i stwierdzisz że nie niechcesz być z ludźmi to musisz sobie przypomnieć że Jezus wyznaczył ci jakąś drogę którą musisz odszukać ale na tej Twojej drodze też postawił ludzi którzy będą twoimi prawdziwymi przyjaciółmi tylko musisz ich znaleść
Napewno ich znajdziesz świat jest pełen dobrych ludzi

Pozdrawiam cieplutko!!
Data: 29 sty 2009, o 18:14
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 20
Wyświetleń 175

Zobacz cały wątek

Miło mi znowu zobaczyć wpisy analityka. Witam Ponownie na Forum

że wygarnęło przedszkolance co sądzi o topieniu marzanny.Zacznijmy od tego, że powiedziała że nie będzie tego robić. Czyli sprzeciwiła się uczestniczeniu w tym procederze.

Tolerancja ? Czy twoim zdaniem, jeżeli ktoś jest "tolerancyjny", to nie może wypowiedzieć własnego zdania na dany temat ? Jeżeli ktoś jest "tolerancyjny" to ma uczestniczyć, jedynie ze względu na tolerancję, w JAWNYM BAŁWOCHWALSTWIE typu topienie marzanny czy halloween ??? Toż to jest totalny ABSURD.

Myślisz, że to iż toleruje homoseksualistów, ma oznaczać że będę mówił że pedalstwo jest ok i na dokładkę pójdę, dla ich poparcia, na paradę a wieczorem z nimi do łóżka ????? Sory za ostry przykład, ale dla mnie to dokładnie to samo. Na marginesie homoseksualizm ma swoje podłoże dokaładnie w tym samym miejscu co prostytucja: w seksie sakralnym, który gwarantuje Ci, nie miał nic wspólnego z oddawaania czci Temu Który Jest Kim Jest.

Ja chcę, aby moje dzieci od małego rozpoznawały co jest dobre, a co złe. Moja córka kocha Jezusa swoim małym serduszkiem, nie wstydzi się tego. Nie chce go zasmucać. Prawie wszystko stara się badać pod kątem "Czy to podoba się Jezusowi". Ja JEJ TEGO ZAZDROSZCZE i jestem dumny z tego. Więcej: chwale Pana za tą wielką łaskę !!!!

A że z takim podejściem będzie szła pod prąd ? Ja też idę. Mówiąc jawnie że kocham Jezusa, przeciwstawiając się bałwochwalstwu, przeciwstawiając się kłamstwą tego świata typu ewolucjonizm biologiczny itd. itd.
Data: w Wto Maj 08, 2007 8:35 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 15
Wyświetleń 959

Zobacz cały wątek


Gdy bogaty młodzieniec przyszedł do Pana Jezusa, zapytał Go:

"Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby osiągnąć żywot wieczny?"
Ew. Mateusza 19:16.

Z tym pytaniem przychodzimy również my - forumowicze.

Pan Jezus wszystkim nam mówi: -

"Jeśli chcesz wejść do żywota, przestrzegaj przykazań".
Ew. Mateusza 19:17.

Chcąc się dowiedzieć, czy należy też święcić szabat (sobotę) pytamy naszego Zbawiciela: -

Panie, a ilu przykazań mamy przestrzegać?

Pan Jezus pyta nas:

A ile przykazań napisał Bóg Ojciec swoim palcem na dwóch kamiennych tablicach, na górze
Synaj, i dał za pośrednictwem Mojżesza dla swego ludu?

My odpowiadamy: dziesięć.

Pan Jezus więc mówi nam: - To przestrzegajcie wszystkich dziesięciu.

Pamiętajmy o tym, że wiara musi być potwierdzona uczynkami.

Nieprzestrzeganie IV przykazania Bożego - podobnie jak naruszenie pozostałych przykazań -
jest grzechem.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Oliwia.
Data: Pią Lut 06, 2009 5:36 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 25
Wyświetleń 2933

Zobacz cały wątek

Cytat:Można na przykład tworzyć upiorną strukturę Unii Europejskiej, zbudowaną na ateizmie.
Jest niezwykłe i dowodzi krótkiej pamięci tępego i leniwego łba ludzkiego, że na wszystkich balkonach tej wieży Babel widać Żydów, tych różnych Cohn-Benditów i Martinów Schulzów.
A jeszcze bardziej niezwykłe jest, że maskę, ściągniętą z nazistowskiej mordy, nakładają tak gorliwie dzisiejsi Izraelici, i to nie tylko w Gazie.
G.

Hitleryzm, UE oraz Cohn-Bendit synonimami wszelkiego zła, które krzewi się wszędzie tam, gdzie nauka Pana naszego Jezusa Chrystusa nie znajduje posłuchu. Jakie to proste i naiwne. I z gruntu FAŁSZYWE. Chyba tylko ty w to wierzysz.
Pierdu, pierdu, a młodzież słucha i uczy się... na kłamstw, półprawd i przeinaczeń.

Kto zgadnie, jaki napis na klamrach od pasów nosili niemieccy żołdacy i kto żegnał ich znakiem krzyża, gdy szykowali się do podboju Europy?

Dla ułatwienia dodam, że błogosławieństw nie udzieiali im rabini, ani nawet Cohn-Bendit.
Data: 29 sty 2009 16:43
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 15
Wyświetleń 117

Zobacz cały wątek

Czyż nie gwałcą oni naszych dzieci?


Gwałcą !!!

Nie deprawują młodzieży ?


Deprawują !!!

Czyż to nie ich boimy się gdy zapada zmrok ?


Ich się boimy gdy zapada mrok !!!

Czy nie oni kradną, i szerzą bandytyzm który jak żuki dąb Bartek toczy nasze społeczeństwo?


To oni kradną i szerzą bandytyzm !!!

Śmierć Śmierć Śmierć!! Zabić ich wszystkich! Palić żywcem i patroszyć!


Śmierć śmierć śmierć !!!!

Jerzeli wolą Pana jest abyśmy ruszyli na świętą wojnę poraz kolejny to zaiste ruszymy!


RUSZYMY !!!

Zaprawdę powiadam wam, jako wam mówię tako wam powiadam!


Dobrze powiadasz, bracie w Chrystusie !!!

Królowa Polski Nieskalana Maryja Panna Zawsze Dziewica swoim gwiaździstym diademem oświetli naszą drogę ku pogromowi odstępców !!! Precz z plugawcami, który ubliżają imieniu Pana Naszego Jezusa Christosa z Nazaretu !!! Niech zadrżą ich ciemne dusze i ich pan Luciferus, albowiem armia Boga zbliża się wielkimi krokami by ukrócić ich nikczemnie poczynania !!!
Data: 18 kwi 2004 22:16
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 53
Wyświetleń 2070

Zobacz cały wątek

katol, czy ty i twoi "bracia" uważacie rzeczywiście, że my wszystcy na tej witrynie jesteśmy jakimiś psycholami, którzy nie mają nic innego do roboty, poza topieniem czarnych kotów, okradaniem innych, gwałceniem, nażeraniu się i robieniu wszystkiego, aby tylko zaspokoić nasze pierwotne instynkty??


Dokładnie tak. Gdybyście nie byli zboczeńcami tudzież psycholami nie prowadzilibyście tej okropnej strony !!!

Może zacznijmy od tego, że wasze argumenty są nic nie warte, bo zamiast powoływać się na własny rozum i roztropność


Tym właśnie katolicy różnią się od innych wyznań i od ateistów. Nie jesteśmy wbici we własną dumę i pychę. Umiemy słuchać i przyjmować prawdę przekazaną nam przez starszych i mądrzejszych. Także przez Jezusa.

Jeśli poddajecie się dosłownie każdym słowom autorytetów, to nie tylko świadczy o waszej ograniczoności, ale i o braku wolności


Dla mnie TO JEST WOLNOŚĆ !!!

>> Nikt nie pokona Zastępów Pana !!!

A to kolejny wiele mówiący argument?? Przestańcie zrzędzić!


To nie jest zrzędzenia, tylko Prawda przed którą drżą zastępy niewiernych !!!
Data: 14 kwi 2004 15:31
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 100
Wyświetleń 4969

Zobacz cały wątek

Na przełomie I i II wieku za pontyfikatu biskupa rzymskiego, Ewarysta dokonano zmiany nazwy Kościoła z Chrześcijańskiego na Katolicki to znaczy POWSZECHNY. Czyżby się więc niektórzy wyparli imienia Chrystusowego Kościoła od jego imienia zwanego chrześcijańskim? Jakie złożyły się na to powody? Ponieważ głoszenie Ewangelii o przyszłym Królestwie Bożym tu, na ziemi nie mogło się podobać ówczesnym władcom świata, a ściągało to na Chrześcijan prześladowania, tak więc niektórzy przywódcy Kościoła postanowili zmienić Boski Plan. Zamiast cierpieć postanowili wynieść Kościół do rangi łaski u świata. Przez różne kombinacje z władzami świeckimi dopięli swego celu. Z czasem po wielu wiekach Kościół Rzymsko-Katolicki stał się mistrzynią i królową narodów i panował nad królami tej ziemi. Czy Chrystus i Apostołowie dali komukolwiek prawo dokonywania zmian nazwy Kościoła CHRZEŚCIJAŃSKIEGO, zwanego tak od imienia jego założyciela? NIE ! Dokonany został rozłam w Kościele Chrześcijańskim. Tak więc ci co odeszli by nie cierpieć, przestali być chrześcijanami a stali się katolikami.

A Pismo Święte w Pierwszym Liście Św. Pawła do Koryntian - 1:10 - mówi:

"A proszę was bracia w imieniu Pana naszego Jezusa Chrystusa abyście wszyscy byli jednomyślni, aby nie było między wami rozłamów."
Nawet wielkie religie niechrześcijańskie, potrafiły uszanować swoich założycieli i do dziś dnia NIE ZMIENIŁY swoich nazw (buddyzm, mahometanizm), a chrześcijaństwo nie wytrzymało "ognia" próby czasu.
Data: 10 gru 2002 15:53
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 28
Wyświetleń 1504

Zobacz cały wątek

Przysięgam na Rany Chrystusa, że to nie jest żadna mistyfikacja. Ja, wierna owieczka w Stadzie Pana, będę stał do końca tej bitwy po stronie Prawdy i Światłości Serca Chrystusowego. Tak mi dopomóż Bóg w Trójcy jedyny, Panienka Maryja, wszyscy Aniołowie i Święci, Ojciec Święty Jan Paweł II, Prymas Polski Kardynał Józef Glemp, Kardynał Stefan Wyszyński, Ojciec Rydzyk i inni...

Próbujecie mnie mamić, próbujecie mnie karmić waszą nienawiścią, lecz ja się nie ugnę i niczym głaz, starając się naśladować Piotra-Opokę, będę stał niewzruszony pośród wrogów i głosić będę Słowo Pańskie:

Dlatego też właśnie wkładając całą gorliwość, dodajcie do wiary waszej cnotę, do cnoty poznanie, do poznania powściągliwość, do powściągliwości cierpliwość, do cierpliwości pobożność, do pobożności przyjaźń braterską, do przyjaźni braterskiej zaś miłość. Gdy bowiem będziecie je mieli i to w obfitości, nie uczynią was one bezczynnymi ani bezowocnymi przy poznawaniu Pana naszego Jezusa Chrystusa.

Data: 13 kwi 2004 09:06
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 100
Wyświetleń 4969

Zobacz cały wątek

Judasz MIAŁ wolną wolę.
Każdy człowiek ją ma.
To jest właśnie to WYRÓŻNIENIE powiedziałabym,że Bóg właśnie zrezygnował z tej opcji wygodnej dla siebie i DAŁ nam WOLNĄ WOLĘ...

To,że podczas Ostatniej wieczerzy przepowiedział,że Judasz go zdradzi
to myślę, że po prostu powiedział to nie dlatego,że specjalnie Judasz miał zdradzić Jezusa ,bo Jezus tak chciał ( no pomyślcie ! Jezus by chciał,by Jego umiłowany uczeń go zdradził?!) . Jezus po prostu ,który apropos jest Synem Bożym znał przyszłość , wiedział ,co się wydarzy dlatego to wtedy wydaje się takie oczywiste dla NIEGO. On wiedział co Judasz WYBIERZE.
W ogóle kiedy Jezus wskazał na Judasza Apostołowie nie mieli pojęcia, że to on zdradzi ich Pana, myśleli ,że chodzi o coś innego ( wybaczcie,że nie pamiętam ,co ,bo kiedyś mi to ksiądz tłumaczył CO, ale nie potrafię sobie przypomnieć aktualnie..) . A sam Judasz nie wiem czy wiedział i ,co wtedy myślał. Musiałabym się w to zagłębić [ może kiedyś to zrobie ,chociaż nie mam tendencji do dzielenia włosów na czworo,ale może i mogłabym skoro takie tematy i wątpliwości się pojawiają...] .
Judasz MIAŁ WYBÓR.
Wybrał zdrade.
Potem żałował, spełnił prawie wszystkie warunki spowiedzi .
Rachunek sumienia,żal za grzechy, zadośuczynienie [ bo niechciał później tych pieniędzy, zapłaty za wydaną niewinną Krew ...]

Ale zabrakło mu jednego , co jest istotne.
Co jest najbardziej istotne.
Judaszowi zabrakło WIARY W BOŻE MIŁOSIERDZIE.
Dlatego się powiesił.

Zastanawiam się czasem ,gdzie teraz Judasz jako apostoł,ale również zdrajca Jezusa ,co się z nim stało po śmierci, ale to tylko PAN wie..
Data: Wto Lut 10, 2009 14:16
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 50
Wyświetleń 510

Zobacz cały wątek

Codziennie czytam trzy rozdziały z Pisma Świętego. Obecnie jest to księga mądrości i jeden psalm, ale często korzystam też z pewnej techniki, która ponoć wymyślił Św. Franciszek ale tak tylko słyszałem... Polega ona na odmówieniu krótkiej modlitwy do Ducha Świętego i otwarciu Pisma Świętego na dowolnej stronie, odczytany fragment ma być odpowiedzią na pytania nurtujące naszą duszę i przyznam szczerze, że często odpowiedzi był zadziwiające...

Na przykład ostatnio pytałem co mam ze sobą zrobić, bo obecnie nie układa się po mojej myśli, padła odpowiedź:

Dostąpiwszy więc usprawiedliwienia przez wiarę, zachowajmy pokój z Bogiem przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, dzięki któremu uzyskaliśmy przez wiarę dostęp do tej łaski, w której trwamy i chlubimy się nadzieją chwały Bożej. Ale nie tylko to, lecz chlubimy się także z ucisków, wiedząc, że ucisk wyrabia wytrwałość, a wytrwałość - wypróbowaną cnotę, wypróbowana cnota zaś - nadzieję. A nadzieja zawieść nie może, ponieważ miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany.(5 rozdział listu do rzymian)
Data: 31 gru 2008, o 14:40
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 42
Wyświetleń 1566
i jeszcze coś o żydach...

Katechizm w sposób jednoznaczny stwierdza, że większą odpowiedzialność za śmierć Chrystusa ponoszą sami chrześcijanie: "Uwzględniając fakt, że nasze grzechy dotykają samego Chrystusa, Kościół nie waha się przypisać 6). chrześcijanom największej odpowiedzialności za mękę Jezusa", "to właśnie grzesznicy byli sprawcami i jakby narzędziami wszystkich mąk, które wycierpiał Boski Odkupiciel". Nie chodzi tu o nową naukę, a o trwałe świadectwo Kościoła w ciągu wieków, czego wyrazem może być przytoczony dalej fragment Katechizmu Trydenckiego: "Musimy uznać za winnych tej straszliwej nieprawości tych, którzy nadal popadają w grzechy. To nasze przestępstwa sprowadziły na Pana naszego Jezusa Chrystusa mękę krzyża; z pewnością więc ci, którzy pogrążają się w nieładzie moralnym i złu, "krzyżują [...] w sobie Syna Bożego i wystawiają Go na pośmiewisko" (Hbr 6, 6). Trzeba uznać, że nasza wina jest w tym przypadku większa niż Żydów. Oni bowiem, według świadectwa Apostoła, "nie ukrzyżowaliby Pana chwały" (1 Kor 2, 8 ), gdyby Go poznali. My przeciwnie, wyznajemy, że Go znamy. Gdy więc zapieramy się Go przez nasze uczynki, podnosimy na Niego w jakiś sposób nasze zbrodnicze ręce" (Katechizm, paragraf 598).

abp Henryk Muszyński

(Fragment artykułu Żydzi i judaizm w katechezie Kościoła Katolickiego "Tygodnik Powszechny" 1994, nr I S)

Zobacz cały wątek

"Weselcie się już, zastępy Aniołów w niebie, weselcie się, słudzy Boga.
Niechaj zabrzmią dzwony głoszące zbawienie, gdy Król tak wielki odnosi zwycięstwo.
Raduj się, ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem,
a oświecona jasnością Króla wieków,
poczuj, że wolna jesteś od mroku, co świat okrywa!
Zdobny blaskiem takiej światłości, raduj się, Kościele święty, Matko nasza!"
(Exsultet)

W imieniu Zespołu Obsługi Forum pragnę złożyć wszystkim naszym Forumowiczom i Forumowiczkom, Gościom, a także Waszym rodzinom najlepsze życzenia z okazji Świąt Zmartwychwstania Pana naszego, Jezusa Chrystusa.

Niech ten, który oddał życie dla naszego zbawienia błogosławi każdemu z nas na naszej drodze do Królestwa Niebieskiego. Niech Duch Pocieszyciel, którego On obiecał dopomaga, byśmy każdego dnia stawali się niezłomnymi świadkami wiary i nieśli światu ogień płynący z Sanktuarium. Niech Matka Trzykroć Przedziwna, Matka Chrystusa, a także nasza Matka i Wychowawczyni, wyprasza nam u swego Syna wszelkie potrzebne łaski do niesienia naszych codziennych krzyży z wiarą, że prowadzą nas ku podobnemu Zmartwychwstaniu!

Alleluja!
Data: 2008-03-23, 19:59
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń 235

Zobacz cały wątek

"Niedowiarek z pewnością powie: „– Czy może być sprawiedliwym ukaranie wiekuistymi cierpie-niami grzechu, który trwał zaledwie moment?” Ale jak, pytam, śmie grzesznik dla chwilowej przyjemności obrazić Boga w Jego nieskończonym majestacie? Piekło jest zaledwie niewielką karą za grzechy śmiertelne; obraza nieskończonego maje-statu zasługuje na nieskończenie wielką karę. „W każdym grzechu śmiertelnym”, jak mówi św. Bernardyn ze Sieny, „nieskończenie wielka obraza zadawana jest Bogu; a nieskończenie wielka krzywda zasługuje na nieskończenie wielką karę.”Poza tym, ponieważ potępieni nie są zdolni do zadośćuczynienia za grzechy, jakich się dopuścili, ich kara powinna być z konieczności niezmienna. W tym życiu skruszeni grzesznicy mogą pokuto-wać za niesprawiedliwości, jakich się dopuścili jedynie w takiej mierze, w jakiej zasługi Jezusa Chrystusa do nich się odnoszą. Jednak rozpustnicy spod zasług tych są wykluczeni. Co więcej, ponieważ nie są oni w stanie uspokoić Bożego gniewu i z racji, iż grzech ich na zawsze już pozostanie niezmienionym, ich kara musi być równie wiekuista. A więc, jak powiedział Belluacensis: „grzech ich musi być na wieki ukarany i nigdy nie będzie mógł być odpokutowany”, dlatego też, tak jak powiedział św. Augustyn, „tam grzesznik nie może zaznać litości.” Z tego też powodu, gniew Pana zawsze już pozostanie skierowany przeciw-ko niemu."
Data: Nie Lut 01, 2009 9:50
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 69
Wyświetleń 1151

Zobacz cały wątek

Witam .
Móglbym się z toba Szumi zgodzić , gdyby nie wypowiedż Pana Jezusa w Ew. Mateusza 28;18-20 a szczególnie werset 20.

18 A Jezus podszedł i powiedział do nich, mówiąc: „Dano mi wszelką władzę w niebie i na ziemi. 19 Idźcie więc i czyńcie uczniów z ludzi ze wszystkich narodów, chrzcząc ich w imię Ojca i Syna, i ducha świętego, 20 ucząc ich przestrzegać wszystkiego, co wam nakazałem. A oto ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do zakończenia systemu rzeczy”.
Slowa te nie tylko byly skierowane do ówczesnych chrzescijan ale do wszystkich którzy poznaja wymagania Boze i którzy będą żyć przy końcu świata . Czyżby Pan Jezus wypowiadal sie jezykiem który mogli zrozumiec tylko Żydzi ?.
Faktem jest , ze aby zrozumieć niektóre nauki Jezusa i Apostołów należy choć trochę poznać historię narodu Izraelskiego i zwyczaje jakie panowały w tamtych czasach do których Jezus często się odwoływał np. w przypowieściach.
Czy Kazanie na górze jest niezrozumiałe ? A jeśli jest zrozumiałe to tylko dlatego że pojawiają się nowe przekłady biblii na współczesne języki aby przekaz biblii nie był zawiły ale zrozumiały .
Jeśli Pan Jezus wypowiada słowa powyższe to wiedział ze Jego przesłanie będzie zrozumiałe w czasie końca by nauczać innych tak jak to było kiedy sam nauczał.
I zrzucanie winy na umysły prostaczków ,którzy chcą poznać wolę Bożą jest nie słuszne ,i moim zdaniem jest zarazem usprawiedliwieniem tego że Kościół nie potrafi w jasny i zrozumiały sposób przekazać Orędzia Bożego, do którego przypisuje sobie prawo .
Pozdrawiam
Data: Nie Lut 08, 2009 22:32
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 25
Wyświetleń 364

Zobacz cały wątek

[quote="Nycki"]Po pierwsze co powiedziecie o stygmatykach? Otrzymywali i napewno otrzymuja rany Pana Jezusa...Czy to zbieg okolicznosci?? Przeciez takie rany nie powstaly by w skutek zadnego wypadku itp. oni otrzymywali je od tak...tak poprostu... i jest to bardzo dobry dowod na istnienie Jezusa i jego 5 ran
quote]

rozumiem ze nie wszystki moga występować raze, wymienienie wszystkich 7 było spowodowane chęcią sprawdzenia czy dobrzę gdzieś o tym czytałem bo jak widać na górze były podane inne informacjie,

a w poście wcześniej przedstawiłem swoje argumęty na to iż stygmanty MOIM zadniem nie są dowode na istnienie Boga,

tylko że ja czegoś nie rozumiem, jak istnienie niematerialnego Boga można udowodnić w sposób mieżalny załużmy że Bóg jest i co mamy go zwarzyć, zmierzyć, sprawdzić temperaturę to będzie dowód dla wierzącego dowodem powinno być to co czuje w sercu, a dle niewierzącego dokładnie to sampo, bo w sercu czuję że Boga nie ma...
Data: Pią Sty 30, 2009 14:08
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 35
Wyświetleń 1236

Zobacz cały wątek

Św. Piotr pięknie pisze o tym, czym jest nadzieja i jaka jest jej podstawa:
„Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa. On w swoim wielkim miłosierdziu przez powstanie z martwych Jezusa Chrystusa na nowo zrodził nas do żywej nadziei: do dziedzictwa niezniszczalnego i niepokalanego, i niewiednącego, które jest zachowane dla nas w niebie”.
(1 P 1, 3-4)

Mówią, że nadzieja umiera ostatnia... Właściwie nie wyobrażam sobie życia bez nadziei... Bo niezależnie od tego jak jest ciężko i ciemno; pod tym wszystkim co trudne zawsze tli się jakaś malutka, nawet słaba iskierka nadziei Ale to bardzo dużo... Bo nadzieja ma to do siebie, że jej mała iskierka wystarczy, żeby zapalić nawet ...cały świat Bo nigdy się nie zniechęca, bo niełatwo ją zniszczyć, bo jej źródłem jest Bóg… Prawdziwej siły nadziei chyba nie potrafimy sobie wyobrazić. Ale jesteśmy do niej szczególnie powołani…
„Wiara i nadzieja razem z miłością stanowią fundament życia chrześcijańskiego, którego kamieniem węgielnym jest Jezus Chrystus.” Jan Paweł II
Data: 2007-04-02, 23:24
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 9
Wyświetleń 961

Zobacz cały wątek

Łk. 22, 21-24
Mt. 26, 20-26
Mk. 14, 17-22
J. 13, 21-31

Jak widzimy, wszyscy ewangeliści o tym wspominają. Wszyscy są zgodni, że Jezus zapowiedział swą zdradę i to przez jednego z uczniów.

Pytanie:
Czy Judasz, w momencie gdy Jezus "wskazuje palcem" na niego, ma wolną wolę? Popatrzcie: Judasz miał 2 rozwiązania:
1) mógł się skruszyć i nie zdradzić Jezusa (choćby np. się powiesił albo uciekł)
2) mógł zrobić tak, jak zapowiedział Jezus.
Przypuśćmy, że wybrał pierwsza możliwość. Po słowach swego Pana żal ścisnął jego serce i uciekł nie wyjawiwszy faryzeuszom miejsca pobytu Jezusa. Jezus wychodzi zatem na kłamcę i bezpodstawnego oskarżyciela- nic się nie stało, a On oskarżył już Judasza i zapowiedział jego zdradę.

Wariant drugi jest dla Jezusa paradoksalnie bardziej korzystny. Nie dość, że przepowiedział przyszłość, to jeszcze powstanie piękna historia (to ironia, nie czepiajcie się...).

No więc, czy Judasz miał wolną wolę? Przecież gdyby wybrał możliwość 1, uczyniłby Jezusa kłamcą. Wybierając wariant drugi przyczynił się do zbawienia ludzi. Dlaczego więc Jezus mówi, że "lepiej dla tego człowieka aby się w ogóle nie narodził"?

A może sięgnąć po wyjaśnienie bardziej racjonalne? Tj. że Jezus namówił Judasza do zdrady a później Apostołowie stosownie obrobili mu rzyć? Wiecie, taka umowa za plecami reszty pomiędzy Jezusem i Judaszem.

A może warto się zastanowić czy czasem PŚ nie było x razy redagowane i manipulowane? I że wszystko co w nim zawarte nie jest "najświętszą prawdą"?

Jak widzicie to Wy, wierzący? Zakładam że ateiści wybierają wytłumaczenie z namową Judasza przez Jezusa.
Data: Pon Lut 09, 2009 14:48
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 50
Wyświetleń 510

Zobacz cały wątek


Celem Nowego Przymierza jest pojednanie człowieka z Bogiem.
Nastąpiło ono przez ofiarę Jezusa Chrystusa na krzyżu Golgoty.

Przymierze, które Bóg Ojciec zawarł z narodem izraelskim oni zerwali.

W Księdze Jeremiasza 31,31-32, wyraźnie czytamy:

"Oto idą dni - mówi Pan - że zawrę z domem izraelskim i z domem judzkim Nowe Przymierze.
Nie takie Przymierze, jakie zawarłem z ich ojcami w dniu, gdy ich ująłem za rękę, aby ich
wyprowadzić z ziemi egipskiej, które to Przymierze oni zerwali, chociaż Ja byłem ich Panem
- mówi Pan. -

Ponieważ to Przymierze izraelici zerwali, Bóg zapowiedział, że zawrze Nowe Przymierze.

I rzeczywiście, zostało ono zawarte we Krwi Jezusa Chrystusa, na krzyżu Golgoty.

W Ew. Łukasza 22,19-20, czytamy:

„I wziąwszy chleb, i podziękowawszy, łamał i dawał im, mówiąc: To jest ciało moje, które się
za was daje; to czyńcie na pamiątkę moją. Podobnie i kielich, gdy było po wieczerzy, mówiąc:
Ten kielich, to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która się za was wylewa”.

Pośrednikiem więc Nowego Przymierza uczynił Bóg Ojciec Syna Swego Jezusa Chrystusa.

To w Jego Krwi zostało ono (to Nowe Przymierze), zawarte.

Stwórca zapowiedział:

"Lecz takie Przymierze zawrę z domem izraelskim po tych dniach, mówi Pan: Złożę mój zakon
w ich wnętrzu i wypiszę go na ich sercu. Ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem.
I już nie będą siebie nawzajem pouczać, mówiąc: Poznajcie Pana! Gdyż wszyscy oni znać mnie
będą, od najmłodszego do najstarszego z nich - mówi Pan - odpuszczę bowiem ich winę, a ich
grzechu nigdy nie wspomnę".
Księga Jeremiasza 31,33-34.

W Liście do Hebrajczyków 9,15 o Jezusie Chrystusie, czytamy:

"I dlatego jest On Pośrednikiem Nowego Przymierza, ażeby gdy poniesiona została śmierć
dla odkupienia przestępstw popełnionych za pierwszego Przymierza, ci, którzy są powołani,
otrzymali obiecane dziedzictwo wieczne".

Podstawą tego Nowego Przymierza jest dar przebaczenia grzechów. Stwórca powiedział:

"odpuszczę im występki, a o grzechach ich nie będę już wspominał".
(Jeremiasza 31,34).

Bóg przebacza, usuwa grzechy wszystkim, z którymi zawarł Nowe Przymierze we Krwi Jezusa Chrystusa.

Czy więc zgadzacie się z tym, że celem Nowego Przymierza jest pojednanie człowieka z Bogiem

Pozdrawiam wszystkich.

Oliwia.
Data: Pią Lut 06, 2009 3:24 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 6
Wyświetleń 1512

Zobacz cały wątek

Cytat: żeby nie było Pwt 6,4 w oryginale i tłumaczenie poszczegóonych słów:
שמע ישראל יהוה אלהינו יהוה אחד


teraz tłumaczenie poszczegóonych słów:
שמע - słyszeć, słuchać
tu mamy pełną odmiane tego słowa:
dalej: ישראל - Państwo Izrael
Bóg, Jahwe (imię Boga, tetragram) - יהוה
- אלהינוBóg
Bóg, Jahwe (imię Boga, tetragram) - יהוה
אחד- jeden
Cytat: Cytat:
Dlatego więc usiłowali Żydzi tym bardziej Go zabić, bo nie tylko nie zachowywał szabatu, ale nadto Boga nazywał swoim Ojcem, czyniąc się równym Bogu
J 5,18
Dalej w Ewangelii Świętego Jana czytamy J 10,30-33:
Cytat:
Ja i Ojciec jedno jesteśmy». I znowu Żydzi porwali kamienie, aby Go ukamienować. Odpowiedział im Jezus: «Ukazałem wam wiele dobrych czynów pochodzących od Ojca. Za który z tych czynów chcecie Mnie ukamienować?» Odpowiedzieli Mu Żydzi: «Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty będąc człowiekiem uważasz siebie za Boga»To odstepczy Zydzi/ usiłowali Żydzi tym bardziej Go zabić,/ zarzucali Jezusowi ,ze

5:18 BT „Dlatego więc usiłowali Żydzi tym bardziej Go zabić, bo nie tylko nie zachowywał szabatu, ale nadto Boga nazywał swoim Ojcem, czyniąc się równym Bogu.”

Ale sam Jezus wyprowadzil ich z bledu:

J 10:36 BT "to jakżeż wy o Tym, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, mówicie: Bluźnisz, dlatego że powiedziałem: Jestem Synem Bożym?"

Czytaj kontekst tej relacji.

Zatem sam Jezus uwazal siebie za Syna Boga .

Takze Jan i Pawel tak uczyli:

2J 1:3 Bw "Łaska, miłosierdzie, pokój od Boga Ojca i od Jezusa Chrystusa, Syna Ojca, niechaj będzie z nami w prawdzie i w miłości."

1Tm 1:2 Bw "do Tymoteusza, prawowitego syna w wierze: Łaska, miłosierdzie i pokój od Boga Ojca i Chrystusa Jezusa, Pana naszego."
Data: 2009-02-06, 17:09
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 51
Wyświetleń 403